המרות | כלים לבדיקת המרות

מה זה המרה ?

המרה היא פעולה שהמשתמש מחליט מה הוא רוצה מהמשתמש יעשה. אם המשתמש ביצע זאת זה נקרא המרה בשפה המקצועית. בד"כ המרה מוגדרת מראש על ידי מנהל האתר. זה יכול להיות כל פעולה שניתן למדוד שאותה רוצים שהגולש יבצע. במידה ויכולה להיות המרה מחוץ לאתר כמו המלצה של חבר או קישור ישיר (רצוי לשאול את הלקוח תמיד מאיפה הוא הגיע כדי לקבל תמונה מקיפה יותר)

איזה סוגי המרות יש ?

המרה יכולה להיות: מילוי טופס עם פרטים, רכישת מוצר, הרודה של קובץ או הורדה של תוכנה, חיוג בנייד, רישום לניוזלטר ועוד

למה חשוב למדוד המרות ?

למשל, אם אנחנו רוצים שלקוח ירכוש מוצר. ואנחנו מזהים שאחרי פרסום של 100 קליקים הלקוח רוכש מוצר אז אנחנו יכולים להעריך שמכירת מוצר עולה לנו 100* 2 שקלים לקליק (נניח שקליק עולה 2 שקלים בשביל הדוגמא). סה"כ 200 שקלים. ועכשיו נשאר לנו לברר כמה אנחנו מרוויחים מהמוצר.

אם אנחנו מרוויחים הרבה יותר מ 200 שקל משתלם לנו, אם לא אז אפיק הפרסום שבחרנו הוא לא יעיל או שהוא נבנה בצורה לא נכונה ויש לשפר או לבטל את אפיק זה.

רשימת כלים למדידת המרות

 

1

גוגל אנאליטיקס

כלי לאבחון תנועת האתר, למדידת נתונים רבים על הגולשים המבקרים באתר. כלי חשוב במיוחד, חובה להשתמש בכלי הזה, הוא חינמי ומאוד חשוב להגדיר המרות באנאליטקיס!

2

URL builder

כלי מעולה להכנסת פרמטרים שונים לבדיקת המרות באתר, כדי שתוכלו לברר באנאליטיקס מאיפה המבקר הגיע לאתר. בעזרת הכלי הזה מכניסים פרמטרים שונים של פרסום וברגע שמקליקים על הקישור גוגל יודע שהקישור הגיע ממודעה שפרסמנו. רצוי להשתמש בזה בזהירות, כי זה לא משפר את הקידום האורגני של האתר.

בעקרון הקישור בצד ימין זה אפליקציה בגוגל כרום.

למי שלא משתמש בכרום ניתן להגיע לזה דרך הקישור הבא: http://support.google.com/analytics/answer/1033867?hl=en

3

גוגל אדוורדס

כלי הפרסום של גוגל – ניתן להגדיר המרות ולזהות האם המבקר באתר ביצע את מה ששילמנו עליו וכך לבדוק את האפקטיביות שיש בפרסום.  חשוב להגדיר המרות גם באדוורדס בכדי שיהיה לנו קל לראות את זה ישר במסע הפרסום…האם הקמפיין השיווקי רווחי או לא ????

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *