פרסום על אוטובוסים/מוניות שירות

מהו פרסום על אוטובוסים / מוניות שירות ?

נסו להיזכר בפעם האחרונה שבה עמדתם בפקק אחרי אוטובוס או מונית שירות למשל (רוב הסיכויים שזה קרה אפילו היום) והבטתם על הפרסומת המתנוססת עליהם. קשה להאמין שהצלחתם להתעלם מהמסר הצבעוני והתוסס שבד"כ מודבק על האוטובוס, כשהוא לעתים מכסה אפילו את חלונותיו, או על מונית שירות מסוימת שכאילו נצבעה לגמרי בתוכן הפרסומי. פרסום על אוטובוסים או מוניות שירות הוא אינו דבר חדש אך להבדיל מלפני שנים רבות, צורת הפרסום השתנתה לחלוטין.
אם בעבר היה מדובר רק באוטובוסים של אגד או דן הרי שכיום הרפורמה בתחבורה הציבורית מאפשרת פרסום על אוטובוסים בצורה הרבה יותר ממוקדת (בגלל החלוקה לאזורי נסיעה), ואם מדובר במוניות שירות הרי שאלו מתחרות בצורה יפה בקווי אוטובוסים שונים ויש להן פריסה משמעותית, כך שניתן לפרסם עליהן בצורה אפקטיבית ביותר.

יתרונות וחסרונות בפרסום על רכבים ציבוריים ?

היתרון המשמעותי ביותר של פרסום שכזה הוא בכך שאנו, קהל הלקוחות הפוטנציאליים, הופך למה שנקרא קהל שבוי שאינו יכול להתעלם מאמצעי הפרסום הזה. לא רק אנשים התקועים בפקק או כאלו הנוסעים אחרי רכב הנושא פרסום זה הם אלו שיראו את הפרסום, אלא הולכי הרגל הרבים וכמובן אלו המחכים בתחנות האיסוף השונות. פרסום על אוטובוסים או מוניות שירות הוא פרסום מצוין בהשפעתו ארוכת הטווח על תת המודע שלנו.

גם שאנו מתרשמים עמוקות מפרסומת מצוינת באחד מערוצי הטלוויזיה המסחריים, לא מיד אנו תופסים את הרגליים ורצים לרכוש את המוצר. כך, שגם אם ראינו פרסום משכנע על אוטובוס ואנו די בטוחים שבכלל לא התייחסנו אליו, אז יש סיכוי גדול שההיפך הוא הנכון, וכשנעשה עצירה באיזה קיוסק לרכוש ממתק או חטיף מסוים, זה בהחלט יכול להיות מאותו מותג שהיה על האוטובוס שאחריו נסענו כמעט רבע שעה. חשוב לזכור גם כי לרכבים אלו יש יתרון גדול בכך שהם ניידים ברוב שעות היממה ולכן רואים אותם אין ספור אנשים ומשמעות האפקטיביות שמכך היא ברורה מאליה.

החסרונות מגיעים מכך שלא ניתן לפלח במדויק את השוק שאליו אנו מתכוונים לפנות, כך שיש לנו קהל רחב אך אנו משליכים יהבנו על כמות יותר מאשר על איכות. בד"כ אין גמישות רבה באפשרות ליצור מסע פרסום משולב (כמו זה הנבנה בטלוויזיה מסדרת פרסומות מדורגות של מוצר או שירות מסוים) בשל עלויות ההדפסה וחוסר השליטה על סדרי ותדירות הצפייה. חשוב גם לדעת כי פרסום על אוטובוסים או מוניות שירות אינו מפעיל את חוש השמיעה (שעליו מתבססות פרסומות בטלוויזיה).

כיצד בונים קמפיין איכותי ?

פרסום על רכבים ציבוריים כגון אלו, נחשב לזול יחסית ובשל מספרם הגדול ותנועתם הרבה הוא נחשב לאפקטיבי, אך למרות הכול חשוב לבנות תקציב שלא יפגע בהכנסות הצפויות מבניית מסע פרסום שכזה. לגבי התקציב הרי שבראש ובראשונה הוא תלוי במטרות הפרסום שלכם. לאחר מכן יש להתייחס לעלויות ההדפסה וכמובן גם למספר הרכבים ולמשך זמן הפרסום. כדוגמה, ניתן לראות כי אפשר לפרסם על עשרה אוטובוסים ליום שלם במחיר של כמה מאות שקלים, אך מכאן והלאה יש להכניס סכום שכזה למשוואה שאליה נכנסים הפרטים לעיל, ולהגיע לסכום שאותו אנו צריכים להשקיע.

עצות לפרסום יעיל

♣ חשוב לשלב את לוגו החברה או המותג הרלוונטי לפרסומת.
♣ מאחר ומדובר ברכב, יש לכלול טקסט מינימאלי וממוקד שיעביר את המסר.
♣ צבעי החברה או פרזנטור המייצג את החברה המפורסמת, יסייעו לתרום להכנסת הפרסום לתת מודע של מי שמביט בו.
♣ אם קהל היעד הוא הולכי הרגל – פרסמו בצדי האוטובוס, ואם הקהל שלכם נוסע ברכבים, פרסמו לרוב באחוריו של האוטובוס (או מונית השירות כמובן).
♣ פרסום תדמיתי מתבטא טוב יותר אם "עוטפים" את הרכב כולו בפרסומת עצמה ובכך מחדירים את המסר ללקוח, כמעט בלי שום סיכוי שיוכל להתעלם ממנו – "פרסום צעקני"!.

רשימת חברות שרותי תחבורה ציבורית

אוטובוסים: אגד, דן, מטרופולין, קווים, אפיקים, עילית, מטרופולין, גיי בי טורס, סופרבוס, ויאוליה, מטרודן, אגד תעבורה.
מוניות שירות: מוניות השלום, מוניות המרכז, מוניות השרון, מוניות הבירה, מוניות נצרת, מוניות קווי הגליל, מוניות כרמיאל, מוניות שי, מוניות אייל, מוניות נשר.
רכבות: רכבת ישראל.
תעופה: ארקיע, ישראיר, אלעל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *