אסטרטגיות פרסום ייעודיות

עולם הפרסום הוא כמובן יצירתי ביותר והוא בא לידי ביטוי בצורות שונות של פרסום שלעתים גורמות לנו לצחוק ולעתים אפילו לחשוש. אסטרטגיה של פרסום כלשהו מגיעה ע"י הצורך שמניע את הקמפיין.

אם מעוניינים לגרום לאנשים להפסיק לעשן או להיזהר בכבישים, הרי שיש סיכוי שנראה קמפיין פרסום שמעורר חשש מתוצאותיהם של עישון או של נהיגה לא זהירה. יש לא מעט משתנים במשוואה שבסופה מחפש מפיק הקמפיין למצוא את התוצאה הטובה ביותר, כך שהיחס למשתנים אלו יכול להביא לאסטרטגיות שונות בכדי שאותו פרסום יצליח.

אם ניקח למשל חברה שאינה חוששת מתגובות מתחריה הרי יוצע לה פרסום "הארד סל", שמציג את המוצר או השירות כיותר טוב משל חברה מתחרה ששמה מוצג אף הוא בפרסום. מדובר בפרסום מסוכן שיכול לעלות ביוקר אם התגובה של המתחרה תהיה חזקה ואיכותית יותר ע"י מסע פרסום שיפיק גם הוא.

מי שמעוניין לפנות לקהל של בעלי מקצועות חופשיים למשל יכול לעשות זאת באמצעות קמפיין פרסום שבו תופענה מודעות עמוסות תוכן בעיתון המיועד לאנשי עסקים או בביטאון שנשלח למנוייו העוסקים בתחום מסוים. אצל צעירים תמיד כדאי ליצור "טיזרים", שהם פתיח מסקרן לפרסומת או משפט קצר שלא מגלה עדיין את הפרסומת עצמה, וכל זאת בכדי לייצר ציפייה למוצר או המותג החדש, ולנסות ולהפוך לשיחת היום בגלל הסקרנות הרבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *