פרסום ממומן גוגל אדוורדס

למה לפרסם בגוגל אדוורדס ?
פרסום ממומן בגוגל אדוורדס יכול להביא לחשיפה מהירה ורלוונטית לכל עסק ובעל אתר ברשת. בניגוד לתוצאות קידום אורגניות, הפרסום מצידו השמאלי של תוצאות החיפוש בגוגל הינו מיידי ובעלות שאתם משלמים עבור כל קליק. ככל שאתר האינטרנט שלכם איכותי יותר, המודעה מושכת יותר ומילות המפתח מתאימות יותר, אתם משלמים פחות ומופיעים גבוהה יותר.

איך מפרסמים בגוגל אדוורדס ?
כאשר שואלים איך מפרסמים בגוגל אדוורדס, השאלה הנכונה יותר לשאול היא איך מפרסמים בגוגל אדוורדס במינימום עלות ומקסימום תועלת כי לפרסם זה מאוד קל אבל לפרסם בזול זה מסובך. בעת פתיחת מסע פרסום חדש בממשק הידידותי של גוגל אדוורדס, אנחנו נמצאים מול כמה שלבים חשובים אשר יש לבצע בקפידה ובאופן נכון.

שלב ראשון – הגדרות
בשלב ההגדרות אנחנו בוחרים שם מזהה לקמפיין החדש שלנו, מיקום גיאוגרפי והשפה בו תוצג המודעה שלנו, תזמון המודעה, המחיר המקסימאלי שנרצה לשלם ליום על מנת לא לשרוף את כל התקציב ועוד הגדרות הכרחיות.
ניתן לקבוע אם מסע הפרסום יופעל רק ברשת החיפוש של גוגל, או שגם ברשת התוכן של גוגל המהווה עולם ומלואו. ניתן להגדיר אם המודעה תופעל במחשבים שולחניים וניידים בלבד או שגם בהתקנים ניידים כמו מכשירי אייפון. השאלה הנכונה לשאול במקרים הללו היא האם קהל היעד הפוטנציאלי גולש ומחפש אותנו גם באמצעות הטלפון הסלולרי.

שלב שני – מילות מפתח
באמצעות כלי מילות המפתח של גוגל אנחנו נבדוק מילות מפתח רלוונטיות ונבחן את הכדאיות של השימוש במילות המפתח השונות ביחס למתחרים. חשוב לבדוק עד כמה האתר שלנו רלוונטי למילות המפתח השונות, כי מילות מפתח יש בשפע. העניין הוא לבחור את הביטויים הנכונים עליהם נרצה להשקיע כסף ולנסות להביא לקוחות פוטנציאליים.
יש להימנע מחשיפת המודעה לכל גולש שהוא, מכיוון שתקציב הפרסום יכול להישרף ללא תועלת ולפני שהמטרה הושגה. יש לבחון שימוש בשלל אפשרויות שמציע גוגל אדוורדס כגון מילות מפתח בהתאמה מדויקת לביטוי או התאמה כללית. יש לקחת בחשבון כי לא תמיד מומלץ לתת מודעה אחת לכל מילות המפתח בקמפיין וככל שיש יותר מילות מפתח, יש להשקיע ביותר מודעות רלוונטיות.

שלב שלישי – מודעות
מודעה היא הגורם המשמעותי במסע הפרסום שלכם. המודעה צריכה למשוך את הגולש להקליק עליה. מודעה איכותית תופיע גבוהה יותר ותחסוך מכם עלויות גבוהות. זו מודעה אשר מצליחה "להשאיר את המתחרים מאחור".
מומלץ להפעיל יצירתיות רבה בעת כתיבת המודעה. לא מעט משתמשים בשירותי קופירייטינג לצורך העניין. ניתן לכתוב כמה מודעות ולבחון אותן באמצעות אפשרות הווריאציות. כדאי לפתוח קבוצות מודעות ולשייך אותם בהתאם למילות המפתח הרלוונטיות ביותר.

איפה המודעות שלנו יופיעו ?

  • המודעות של גוגל מופיעות בחיפוש במנועי החיפוש בתוצאות בצד שמאל ולמעלה.
  • באתרים ששותפי פרסום של גוגל ומציגים פרסומות של גוגל.
  • באתרים המחפשים חיפושים כמו תפוז ועוד מנועי חיפוש ישראלים, שמציגים לכאורה "מנוע חיפוש", תוצאות החיפוש מופיעות בד"כ למעלה במנועי חיפוש אלה.
  • באתרים שותפים יש אפשרות לפרסם מודעות תמונה או מודעות טקסט.

איזה מודעות ניתן להציג עם גוגל אדוורדס?

  • מודעות תמונה ופלאש בגדלים: 200X200, 250X250, 728X90, 120X240, 120X600, 160X600, 468X60, 234X60 ועוד.
  • מודעו טקסטואליות כפי שמוצגות בתוצאות החיפוש בצד שמאל ולמעלה.

לפרסום בגוגל אדוורדס ולפתיחת חשבון כנסו לכאן

תגובה אחת בנושא פרסום ממומן גוגל אדוורדס

  1. מאת פטנטים‏:

    אפשר להסביר מאיפה משיגים קופון עם שובר של 250 שקל לפרסום בגוגל אדוורדס, או שובר של 100 ש"ח לפרסום בוואלה אדוונטג'…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *