שיווק

הדרך ליצירת ביקוש

כל סוג של עסק בעולם וכל מטרה שהיא, זקוקים למהלכי שיווק מסוימים בכדי שהציבור או קהל הלקוחות הפוטנציאליים יתוודע אליהם. בעזרת שיווק נכון ניתן ליצור את הביקוש שאליו מייחל כל עסק או את ההזדהות וההנעה לפעולה שאליהם מכוונים כל גוף פוליטי או חברתי.

שיווק הוא דבר שחייב להיות ממוקד, בכדי לנצל את יעילות המהלך לקידום העסק או כל מטרה אחרת. המיקוד מגיע בעזרת סקרים שונים, שמנסים לפלח את השוק/ציבור, בכדי לזהות מגמות והעדפות שיכולות לתרום לפעילויות שיווקיות שיתאימו לקהלי היעד וימצו את המקסימום בכל מהלך. כך גם ינוצל התקציב שהוקצה למטרה השיווקית בצורה הטובה ביותר.

בעזרת ההבנה של צרכי השוק וזיהוי של קהלי יעד, ניתן ליצור תמהיל שיווק שיענה על צרכים, יספק את רצונם של אנשים למוצר מפנק ברמה כלשהי, או שירות שישפר את איכות החיים שלהם למשל. זיהוי הצורך (או הרצון) וסיפוקו, הוא כלל חשוב מאוד בכל נושא השיווק, ובכל רובד שלו, עד כדי כך שהזיהוי מהווה את הליבה לכל מהלך שיווקי מוצלח.

שיווק הוא תחום שמרכז בתוכו נושאים כמו פסיכולוגיה, כלכלה, סטטיסטיקה, סוציולוגיה, ועוד נושאים רבים, מאחר ואלו מסייעים לחדור אל ראשו של האדם וליצור אצלו את הגירויים הנכונים.

לבחור אסטרטגית שיווק בהתאם לאופי המטרה

שיווק נכון הוא מושג כללי ביותר, מאחר וכל עסק, שירות, או מטרה זקוקים לאסטרטגיה שתתאים ליעד שהם מציבים לעצמם.

• "הארד סל" – מי שמרגיש מספיק בטוח בעצמו, יכול לנקוט באסטרטגיית שיווק הנקראת "הארד סל" (בעברית, ננסה לקרוא לזה שיווק ללא מתן כבוד גדול למתחרה). אסטרטגיית שיווק זו מלווה בפרסום תחרותי שמציין את שמות ומחירי המתחרים לעומת העסק שמפרסם. דבר זה יכול להזמין לתגובה אגרסיבית מצד המתחרים ולכן יש לשקול מהלך שכזה בכובד ראש.

• תמחור בעזרת פילוח – שיווק בעזרת תמחור רלוונטי לכל מגזר, יכול לקדם את החברה בצורה רבה. זיהוי צרכים של צעירים, סטודנטים, בעלי שכר גבוה, אוכלוסייה בוגרת, וכו', מסייעים לחברות סלולאריות ולבנקים למשל, לייצר מסלולים בעלויות שונות בכדי לעודד לקוחות ממגזרים אילו להצטרף דווקא אליהם, ולשלם תשלום התואם למצבם הנתון בתקופה זו של החיים.

• שיווק "מתחת לראדאר" – לעתים יש חברות או גופים שונים המעוניינים לחדור בשקט לשוק. שיווק בצורה שקטה ורגועה, יכול להביא לכך שהמתחרים לא יתרשמו מכניסתה של חברה חדשה או ממהלך מסוים שהיא יוזמת. הניסיון הזה להרדים את היריב מצליח לעתים להביא לחדירה איטית עם גרף התקדמות העולה בצורה ליניארית קבועה. בסופו של דבר נוכחות החברה או המהלך החדש נטמעים בעזרת שיווק שקט המציב עובדות בשטח. עובדות שכבר קשה להתעלם מהן.

ליצור את התמהיל השיווקי הנכון

כשהוחלט על צורת שיווק המתאימה לעסק או למטרה כלשהי, יש ליצור תמהיל שיווקי נכון בכדי לכוון במדויק לטעמו, אופיו, העדפותיו, ואפילו רגשותיו של קהל היעד. כל דבר שיכול להניע לפעולה (רכישת מוצר, הזמנת שירות, הצבעה למועמד, וכו'), ונעשה בצורה מכובדת וממוקדת, יכול לגרום להצלחת מסע שיווק שאתם יוזמים.

תמהיל שיווק נכון הוא נוסחא שצריך לפתח רק לאחר שנבדקו הסקרים שנעשו, או כל מהלך שניסה לזהות נתונים רלוונטיים אצל הציבור הרחב. תמהיל שיווק יהיה מורכב מאלמנטים כמו מוצר, מחיר, הפצה, קידום מכירות, מיתוג, צוות העובדים, ועוד אלמנטים נוספים שיכולים להתאים למהלך ספציפי.

מרכיבים כמו הפצה וקידום מכירות הם בעלי חשיבות רבה בכל תמהיל שיווק שהוא. צורת ההפצה שתיבחר חייבת להתאים למערך לוגיסטי ולרוכשים פוטנציאליים, בכדי למנוע כישלון לוגיסטי שיכשיל מוצר מצוין. קידום מכירות, לרוב בעזרת פרסום באמצעים הנכונים ובעזרת יחצנו"ת ממוקדת לקהל היעד, יכול לבנות מוצר/שירות/מועמד שיגרה את הציבור, ויניע תהליך של צבירת מודעות וכוח למטרה שנבחרה.

תגובה אחת בנושא שיווק

  1. מאת Alphonse‏:

    היי, אחלה פוסט, תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *