כתיבה שיווקית – קופירייטינג

נושא השיווק היה מאז ומתמיד רחב היקף וכזה השזור מניסיונם של אנשי מקצוע, מנקודות מבטם של מי שעוסק בו, ומעוד לא מעט אלמנטים, שאם נבדוק אותם לעומק נגלה שהם אפילו בעלי נגיעות פסיכולוגיות. כל זאת מאחר והצרכנים שלנו הם בני אדם, ובן אדם הוא הייצור המסובך (ולעתים גם המתוסבך) ביותר על פני כדור הארץ.

דעו לפני מי אתם עומדים

בכדי לשווק משהו לאנשים דרך האינטרנט יש לבצע כתיבה שיווקית שתמשוך את הגולש ותניע אותו לבצע את הפעולה שאנו רוצים. אל תשכחו ששיווק הוא לא רק של מוצרים, אלא גם של שירותים ואפילו של מועמדים למשרות מסוימות. קופירייטינג הוא תחום שבו כל מי שמתמחה בו, שולט בסוגי כתיבה שיווקית לסוגיה, כשהוא מתמקד בקהל היעד שאליו הוא פונה.

זהו הכלל הראשון – אל תכתבו דבר בטרם אתם יודעים למי אתם כותבים!

רק לאחר שמתבצע פילוח, מדויק ככל הניתן, שהביא לתוצאה שהמאמר אמור לפנות לחתך גילאים מסוים, לבעלי הכנסה מסוימת, לבעלי הרגלים מסוימים, וכיו', תוכלו לדעת כיצד לפנות אליהם. המילה "נכבדיי" לא ממש תתאים לקבוצות של רוכבי אופניים, והמילה "חבר'ה" לא ממש תתאים לאילו המחפשים לרכוש רכב יוקרה. נתוני קהל היעד יעניקו לכם ידע רב לגבי קופירייטינג יצירתי וממוקד, לגבי כתיבה שיווקית עמוסה או דלילה יותר, ולגבי דגשים המגרים יותר את סוג הקוראים שלכם.

הגולש מבקש מכם תשובות

האינטרנט הוא דבר נהדר, במיוחד בשל גודלו העצום. אך כאן גם המכשלה שבו, מאחר וללא כתיבה שיווקית ממוקדת וכזאת המעניקה תשובות מהירות ומדויקות לגולש, הוא פשוט יעלם למידע הזמין הבא שמחכה לו (כשהוא כולו תקווה ששם ימצא את מבוקשו, ולא יצטרך להמשיך לגלוש עוד שעות ללא תוצאות).

קופירייטינג (קופירייטר) טוב יפיק סלוגן קליט שיש בו מענה לצורך של הגולש, בכדי שהלה ימשיך לגלוש ולמצוא מידע חשוב וממוקד (זאת מאחר ורובם המכריע של הגולשים קוראים "בדילוגים" ומחפשים את המידע המתאים להם, במידה והוא קיים). שימו את עצמכם בתור הגולש, ולאחר שהבנתם כי מדובר בחייל משוחרר המחפש נתונים לגבי מכינות או לימודים שונים, שילחו לו מסר קצר שמסביר לו כי כל מסלולי הלימודים (מהשלמת בגרויות, מכינות, פסיכומטרי, ועד לימודים אקדמיים) נמצאים אצלכם באתר.

כתיבה שיווקית, אסור שתהיה "מתיפייפת" מדי וכזאת שרק מנפחת נתונים וצובעת בוורוד דברים שכלל לא רלוונטיים לגולש. כתיבה שיווקית אכן נדרשת להעלות את קרנו של המוצר/שירות שאתם מעוניינים לשווק, אך היא גם חייבת להיעשות ללא הגזמות וללא הענקת הרגשה של "בלבולי מוח" לגולש הענייני, הרציני, וכרגיל הממהר. קופירייטינג שיפיק סלוגן מקצועי וענייני, יחד עם כתיבה שיווקית שתיעשה בגובה העיניים ותלווה באלמנטים שיווקיים, אך עם התייחסות מקצועית למוצר/שירות שמשווקים, יכולה בהחלט לתפוס את הגולש.

קצת נקודות טכניות

קופירייטינג – כותרות
כותרת טובה מעניקה לנו עוד כמה שניות של חסד בטרם הגולש "חותך" חזרה אל תוצאות החיפוש.
• כותרת קצרה (6-10 מילים) היא אידיאלית.
• משחקי מילים הם דבר יפה, אך רק אם כל גולש יכול להבין אותם, ואם באמת יש להם קשר למהלך השיווקי.
• על הכותרת להכיל את מילות המפתח הרלוונטיות בכדי לשפר את תוצאות מנוע החיפוש.
• הכותרת חייבת לעמוד בזכות עצמה, ולהצביע על מהות התוכן.

כתיבה שיווקית – פנייה לגולש/לקוח פוטנציאלי

• חשוב לזכור להשתמש במילים פשוטות בתוך הטקסט בכדי שלא לאבד קשר עם גולש המעוניין לדעת הרבה על תכשיר רפואי מתוחכם וחדש, אך הולך לאיבוד לאחר אינספור נתונים מקצועיים, מאחר והכותב שכח שהקורא אינו רובוט אלא אדם מן היישוב (שבנוסף לכל, יכול להיות שהוא אינו יכול להתרכז בטקסט שכזה מפאת הכאבים שהוא סובל מהם).
• אל תהיו "חכמים בלילה". לא נעים להגיד, אבל לעתים כתיבה שיווקית היא כזאת שהכותבים מנסים להמציא בה את הגלגל, עם כל מיני מילים משונות. כנראה שהמחשבה על כתיבת "מילים גבוהות" שוללת מהכותב את ההבנה שהדבר יכול לעתים לעורר גיחוך אצל הגולש ואפילו ליצירת אנטגוניזם מצדו.

כתיבה שיווקית – תוכן שימושי

• כתיבה שיווקית נכונה היא כזאת שבה המסר ממוקד. הגולש "סורק" את המאמרים ומנסה לאתר את המסר שלכם. חלוקה לפסקאות והעברת מסר יחיד בכל אחת מהן, זהו מהלך נכון.
• עשו הכול בכדי להראות לגולש למה המוצר/שירות שלכם מתאים לו. כל זאת מבלי התפארות והילולים מיותרים.
• הגולש מעוניין לגלות משהו חדש בתוכן שלכם, לכן כתיבה שיווקית שתכלול נתונים מובלטים לגבי חדשנות המוצר/שירות, שלא ידועים עדיין לציבור, מחזקת את הרצון של הגולש להמשיך ולקרוא.
• אל תבלבלו את הגולש, אלא חלקו את הקטגוריות בצורה נכונה.
• במאמרים רלוונטיים, ניתן להבליט את מילות המפתח (ע"י הדגשה או יצירת קישור) בכדי לכוון את הגולש בצורה טובה יותר.
• יחד עם כך שתראו לגולש מדוע יכול המוצר/שירות שלכם לעזור ולהתאים לו, דאגו שאותה כתיבה שיווקית שלכם תהיה באמת שיווקית והניעו אותו לפעולה (יצירת קשר, השארת פרטים, וכד').

לעתים מדובר בתהליך של "השתפשפות", שבו לא מיד אתם מוצאים את הסלוגן שהכי נראה לכם, או את ההרמוניה הנכונה בפסקה שכתבתם. אל תתעצלו ולטשו את הטקסט עד לרמה שבה אתם הייתם מרגישים את האפקטיביות שלו כקוראים/גולשים/לקוחות פוטנציאליים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *