שיווק באמצעות אתרי תדמית

כרטיס הביקור של העסק

לא מעט בעלי עסק מבצעים כיום מהלך של שיווק באמצעות אתרי אינטרנט שהם מקימים. נראה שכולם בישראל כבר מודעים ליתרונותיה של רשת האינטרנט, ואף אחד לא מוכן לוותר על יתרון נוסף שניתן להשיג לעסק שלו. שיווק באמצעות אתרי תדמית יוצר מצב שבו העסק מקבל כרטיס ביקור וירטואלי שמחזק ומבסס את פעילויותיו של העסק.

מידע רב מועלה לאתרים אילו, ומאחר שמדובר באתר תדמיתי שאינו מצריך תוכנות כבדות של מערכות סליקה או של ביצועי הזמנות, הרי ששפע המידע שמועלה אליו, מציג גרפיקות מרשימות והמון נתונים חשובים לגבי העסק. מי ששומע על עסק מסוים או מי שמוצא אתר של עסק בעזרת מנוע חיפוש, ישמח לדעת כמה שיותר פרטים על העסק בכדי לכלכל את צעדיו ולראות האם שרותי העסק מתאימים לצרכיו. בעזרת תצוגות ותכנים ברמה גבוהה, ניתן להפיק מאתר תדמיתי דחיפה גדולה לכל עסק.

למי זה מתאים

נשאלת השאלה, למה להקים אתרי תדמית ולא אתרי מכירות, שבהם יוכלו הגולשים לבצע רכישות ולהגדיל את רווחינו. אסור לשכוח שלא כל בעל עסק זקוק לאתר מכירות אם הוא עוסק בתחום אחר לגמרי. אמנים ישמחו להעלות אתר תדמיתי שמציג את יצירותיהם, ודעותיהם השונות (אם מדובר באנשי רוח למשל). שיווק באמצעות אתרי תדמית הוא קלף מנצח עבור אנשים אילו מאחר והם יכולים לבטא את עצמם בצורה ויזואלית (שלה הם נזקקים מאוד) וגם לפרסם פרטים חשובים לגבי הרקע שלהם כאומנים והניסיון החשוב שלהם.

אנשים אילו יציגו גלריות יפהפיות הנושאות את מיטב היצירה שלהם, וידאגו להוסיף קישור שבעזרתו ניתן אף ליצור קשר עם האומן. עסקים בינוניים עד קטנים, שמעוניינים למשוך לקוחות לעסק, יבצעו מהלך תדמיתי שכזה, שיהווה עבורם פרסום שכמעט אינו מוגבל בזמן ובגבולות מסוימים. גם הם וגם בעלי מקצוע פרטיים (כמו זגגים, קוסמטיקאיות, חשמלאים, וכד') יוכלו להציג תיק עבודות וליצור קישור לחיבור בינם ובין הלקוח הפוטנציאלי, להמשך ההתקשרות.

הקפדה על איכות המסר

המושג "תפסת מרובה לא תפסת" יכול להתאים מאוד למי שחושב שמהלך כמו שיווק באמצעות אתרי תדמית יכול להכיל אינספור מסרים. דרך פעולה שכזאת לא רק תעמיס מידע מיותר על האתר אלא שהיא תגרום ללקוח לאבד את הידיים ואת הרגליים ולא להבין כלל מה רוצים ממנו. כך גדולים הסיכויים שמי שמבקר באתר ולא רואה מסר אחיד המופיע בכל העמודים של האתר, פשוט "ידלג" לו לאתר אחר הממוקם ברשימת החיפוש שביצע.

התחרות היא עצומה ולא מומלץ לסבך את המסרים או להעניק תחושה של "עומס יתר" על מוחו של הגולש. גולשים אינם מבלים כל כך הרבה זמן מול אותו דף אינטרנט ולכן חשוב ללכוד אותם במסר קל וברור, שאותו יצליחו להפנים. בעזרת שיווק באמצעות אתרי תדמית ניתן למנף ולקדם עסק או שאיפה כלשהי, אך חשוב להקפיד על מיקוד המסר, בכדי שהוא יחדור אל הגולש ויניע אותו לפעולה המתבקשת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *